Dy persona u vranë dhe dy të tjerë u plagosën kur makina me të cilën po udhëtonin u përfshi nga një tren pasagjerësh në një vendkalim hekurudhor të pambrojtur në periferi të qytetit verior të Sumatrës, Teping Tinggi, tha sot policia indoneziane.

Një zëdhënës i policisë ia atribuoi aksidentin pakujdesisë së drejtuesit të makinës, i cili tentoi të kalonte një vendkalim të pambrojtur në lagjen Rambutan.

Një tren pasagjerësh që kalonte ka përmbysur makinën, për pasojë dy nga katër pasagjerët kanë dhënë frymë dhe pjesa tjetër janë liruar me plagë të rënda.

Ministria e Transportit thotë se po heton nëse përplasja ishte shkaktuar nga një gabim njerëzor apo teknik.

Previous articleLuigi Soreca rikthehet në Shqipëri si ambasador i Bashkimit Europian
Next articleDiell dhe temperatura deri në 37 gradë, parashikimi i motit për sot