Gjendet i pajetë pronari i agjencisë së biletarisë në Vlorë.

Informacionet paraprake bëjnë me dije se viktima quhet Nadir Gjata dhe zotëron një agjenci biletarie në zonën që njihet si “Kapelja”, pranë portit të Durrësit.

Ende nuk ka një njoftim zyrtar nga autoritetet mbi ngjarjen.