Forcat operacionale Shqipnja së bashku me Policinë e Vlorës po bëjnë një aksion policor në Vlorë.

Mësohet se oficerët janë vendosur në disa pika të qytetit të Vlorës dhe kanë ngritur kontroll për makina të dyshimta.

Aksioni po bëhet për të kapur persona të rrezikshëm që mbajnë armë pa leje, por deri më tani nuk ka asnjë të shoqëruar në Polici.

Pritet një njoftim zyrtar nga policia, ndërsa kujtojmë se ditën e djeshem një operacion i ngjashëm është organziaur edhe në Krujë, ku policia njoftoi se kontrollen u ndërmorën me qëllim për persona që janë të shpallur në kërkim, persona që lëvizin me armë apo edhe me sende të tjera të kundërligjshme.

Previous articleInfluencuesja e famshme e TikTok dënohet me burgim të përjetshëm për vrasje të dyfishtë
Next articleArtan Hoxha merret në pyetje nga autoritetet belge: Kanë zbërthyer mijëra biseda në SKY, kanë dalë emra politikanësh