Këngëtarja me origjinë shqiptare vendosi t’i tregojë botës veshjet popullore të vendit të saj në 13 vjetorin e Kosovës si shtet.

Urime 13 vjet pavarësi KOSOVA jonë! Duke festuar me veshje tradicionale“, shkruan Rita në profilin e saj në Instagram.
Ajo së bashku me një grup modelesh u veshën me kostum popullor për videoklipin e këngës “Big” në bashkëpunim me këngëtarin David Guetta.
Vajzat udhëtojnë dhe kërcejnë në rrugët e qytetit me veshjet tradicionale shqiptare, që i shkojnë më së miri.

Top Channel

Previous article13 vjetori i pavarësisë/ Elvana Gjata i reciton Kosovës
Next articleAna takim 4 minuta me Arsimin: Nëse përputhem, vajzën do e marr me vete në Zvicër