Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur sot në Malësinë e Madhe.

Një 55-vjeçar ka plagosur me pistoletë një 30-vjeçar pas një sherri për motive të dobëta. Ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur “Qafa e Bardalecit”, në fshatin Vermosh.

Menjëherë pas njoftimit, forcat e policisë kanë shkuar në vendngjarje. 55-vjeçari Gj.M ka tentuar të largohet sapo kanë ardhur efektivët e policisë, por veprimet policore bënë të mundur prangosjen e tij.

Ndërsa 30-vjeçari M.P është në spital nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i Policisë:

Malësi e Madhe

Plagosi me armë zjarri një shtetas dhe tentoi të largohej nga vendi i ngjarjes, falë reagimit në kohë të shërbimeve të Policisë, kapet dhe vihet në pranga 55-vjeçari.

Shërbimet e Policisë, pas njoftimit se në vendin e quajtur “Qafa e Bardelecit”, në fshatin Vermosh, Malësi e Madhe, ishte plagosur me armë zjarri një shtetas, kanë shkuar menjëherë në këtë adresë. Nga veprimet e para hetimore rezultoi se pas një konflikti për motive të dobëta, shtetasi Gj. M. kishte plagosur me armë zjarri pistoletë, në dorë, shtetasin M. P., 30 vjeç, i cili ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Gjithashtu, shtetasi Gj. M. ka dëmtuar automjetin e shtetasit D. Q. dhe e ka kanosur atë, pasi i ka ofruar ndihmë shtetasit të plagosur.

Falë veprimeve të shpejta operacionale, pas disa minutash ndjekjeje, shërbimet e Policisë kanë kapur dhe vënë në pranga autorin e dyshuar, shtetasin Gj. M., 55 vjeç.

Në vijim të veprimeve, nisi procedimi në gjendje të lirë për bashkëshorten e shtetasit Gj. M., shtetasen E. M., pasi ka qenë prezente gjatë konfliktit dhe ka kanosur shtetasin D. Q.

Materialet procedurale do t’i kalojnë Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Previous articleKomisioni për Çështjet Ligjore miraton projektligjin për rikthimin e lojërave të fatit
Next articleNisi sot Censi i Popullsisë dhe Banesave! Penalitete kush nuk përgjigjet