Radja Nainggolan kërkonte të largohej nga Interi gjatë afatit kalimtar të verës.

Disa skuadra kishin shprehur interesim për të, por Interi nuk mbeti i kënaqur me ofertat.

Kësisoj Ninja mbeti tek Neroazzurët së paku deri në janar, edhe pse nuk preferohet nga trajneri Antonio Conte.

Megjithatë e ardhmja e tij nuk pritet të jetë te Interi pas janarit, pasi lojtari mund të transferohet në Bundesliga.

Është skuadra gjermane Hertha Berlin që po këmbëngul për transferimin e mesfushorit veteran.

Hertha është gati të paguaj rreth 10 milionë euro për t’i siguruar shërbimet e mesfushorit belg.

Inter është gati të pranojë ofertën vetëm e vetëm që ta shes belgun i cili nuk ka minuta nga Conte.

Gjithsesi përveç skuadrës gjermane, në garë për lojtarin mbeten edhe Cagliari dhe Fiorentina

Previous articleEULEX bastis shtëpinë e Thaçit/Nisin kontrollet dhe në PDK
Next articleZgjedhjet presidenciale në SH.B.A/ Trump akuzon për manipulim zgjeshjesh