Nga Erion Murataj!


I shitur, i keq, i paburrë, i pa logjikë vendosini ç’emër të doni por Luli është gruaja me letra.
Si e tillë PD-së Berisha e Bardhi mund t’ja hipin fryjnë e ç’fryjnë PD-së por prap dashnoret ngelen e si të tilla dihet se çfarë fitojnë.
Në nisjen e këtij sesioni të ri çdo shqiptar priste që dhe nëse do të kishte ndonjë diskutim ai do të ishte për shqiptarët e jo për zagarët.
Nuk kish si të ndodhte ndryshe u kujdesem si të paburra që mbajnë gruan për dore kur ja ç’nderon partia të demostronin amoralitet politik të pashembullt.
Një orgji e shpifur që paralajmëron një tjetër etapë e panderë për politikën e për pasojë e shqiptarët sapo nisi.
Mali Tiranës, fërgesa e Elbasanit, Alma poshtë tavolinës dhe të tjera si këto do vijojnë po njëlloj .
Fundja surpriza s’mund të kishte.
Shqiptarëve u ngelet të ikin ose … të luftojnë nëse nuk janë kopje e këtyre lëtytave politike .

Previous articleLuigi Soreca nis detyrën si ambasadori i komanduar i BE-së
Next articleShpëtoi Ilir Beqja? Zbulohet urdhri që GJKKO i ka dërguar SPAK