Shqipëria është shumë afër fitores ndaj Kazakistanit. Rei Manaj ka shfrytëzuar një penallti të fituar nga Abrashi duke tundur rrjetën për herë të tretë këtë mbrëmje nga kuqezinjtë.

Rezultati vijon 3-1 teksa kazakët duket se do të mjaftohen me golin spektakolar nga mesfusha që vetëm sa ngushtoi diferencat. Më parë për kuqezinjtë shënuan Cikalleshi dhe Ismajli në pjesën e parë.  Kjo fitore e çon Shqipërinë në vendin e dytë me 8 pikë teksa Bjellorusia kryeson me 10 pikë pasi po fiton ndaj Lituanisë. Duket se gjithçka do të vendoset në ndeshjen Shqipëri- Bjellorusi ku kuqezinjve u duhen patjetër 3 pikë ose nuk kualifikohen.

Previous articleArrestohen 3 shtetas nga Elbasani dhe 1 nga Librazhdi
Next articleFOTO/ Oriola Marashi rezulton negative për COVID-19, ja kë takon pas përgjigjes së tamponit