Pritet të nisë sfida eleminatore për kampionatin europian “Euro 2024” mes Shqipërisë dhe Polonisë. Trajnerët kanë bërë zgjedhjet e tyre dhe kanë zyrtarizuar 11-shet titullare që do të zbresin në fushë.

Trajneri i Kombëtares sonë, Sylvinho ka vendosur një rreshtim 4-3-3 për këtë takim. Në dallim nga ndeshja me Çekinë, braziliani ka vendosur ta nisë me Uzunin nga minuta e parë në vend të Seferit.

Ndërkohë titullarët e tjerë janë të njëjtët që luajtën edhe në Pragë.

Shqipëria (4-3-3): Strakosha; Hysaj, Ismajli, Gjimshiti, Mitaj; Asllani, Ramadani; Asani, Bajrami, Uzuni; Cikalleshi. Trajner: Sylvinho