Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar mbrëmjen e kësaj të shtune në Lezhë. Nga të dhënat paraprake, dyshohet për një person të vrarë. Policia dhe grupi hetimor ka rrethuar zonën dhe po punon për zbardhjen e  rrethanave.Mbrëmjen e kësaj të shtune është plagosur me armë zjarri zjarri Eno Nikulaj. Ai  është djali i xhaxhait të Ardian Nikulajt, biznesmenit që u vra disa muaj më parë në Shëngjin.