Në vendin tonë moti do të jetë me kthjellime , mjegulla do të jetë e pranishme në juglindje dhe verilindje në mëngjes dhe mbrëmje, vranësira mesatare pasdite.

Era do të fryjë me drejtim verilindje (NE) me shpejtësi 7 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat malore     -1/9°C