Në Shtetet e Bashkuara ka nisur procesi i votimit për zgjedhjet presidenciale amerikane, ku shefi aktual i Shtëpisë së Bardhë Donald Trump synon të marrë mandatin e dytë në këtë detyrë përpara rivalit te tij demokrat ish nen presidentit Joe Biden.


Në një intervistë për Fox Trump deklaroi se po fiton në Florida, Arizona dhe Texas.
“Po fitojmë në Texas, Arizona dhe Florida, ndërsa në Karolinën e Veriut dhe Pensilvani po ecim shumë mirë”- tha kreu i Shtëpisë së Bardhë.

Previous articleKoronavirusi shkakton sërish viktima/ 5 humbje jete dhe 381 të infektuar
Next articleFlet djali i aktorit Koço Devole:” gjendja është stabël, nuk ka as përkeqësime as përmirësime”