Ish-Kryeministri Sali Berisha ka bërë thirrje për grevë të përgjithshme në të gjithë vendin. Ai e ka nisur me mësuesit, mjekët dhe më pas biznesmenët duke u bërë thirrje që të ulin qepenat. Më pas Berisha bëri thirrje edhe studentëve që të dalin në protestë dhe për të bërë grevë të përgjithshme.

“Vetëm greva e përgjithshme është bileta për ti dhënë fund kësaj qeverie.” tha Berisha.

Vijon…/abcnews.al/