DVP Elbasan

•Cërrik/Goditi me sende të forta, vëllanë e tij, për motive të dobëta, arrestohet në flagrancë 58-vjeçari.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Cërrik, menjëherë pas marrjes së njoftimit për një rast dhune në familje, në fshatin Linas, kanë organizuar punën dhe kanë shkuar në adresën e dhënë. Si rezultat i veprimeve të shpejta policore, u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit M. P., 58 vjeç, banues në fshatin Linas, Cërrik, pasi dyshohet se për motive të dobëta, ka goditur me sende të forta, vëllanë e tij, i cili ndodhet në kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

•Specialistët e Qarkullimit Rrugor arrestuan në flagrancë shtetasin V. Q., 23 vjeç, banues në Elbasan, pasi në lagjen “5 Maji”, me automjetin që drejtonte, ka përplasur një karrocë që përdorej nga shtetasi L. K., 56 vjeç, banues në Elbasan. Si pasojë e përplasjes është dëmtuar 56-vjeçari, i cili është në kujdesin e mjekëve.

Po nga këta specialistë u referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit:

-E. Z., 36 vjeç, banues në Elbasan, pasi pasditen e djeshme, në lagjen “Vullnetari”, me automjetin që drejtonte, ka aksidentuar lehtë shtetasin Y. C., 70 vjeç (këmbësor), i cili pasi mori mjekim në spital, u largua në banesë;

-K. B., 24 vjeç, banues në fshatin Shelcan, pasi duke drejtuar motomjetin, pa leje drejtimi, ka humbur kontrollin dhe motomjeti ka dalë nga rruga. Për pasojë është dëmtuar vetë 24-vjeçari, i cili është në kujdesin e mjekëve.

•Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Elbasan referuan materialet në Prokurori ku nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin V. K., 45 vjeç, banues në Elbasan, pasi gjatë kontrollit nga shërbimet e Policisë, në bashkëpunim me inspektorët e pyjeve, afër banesës së 45-vjeçarit, u gjet një sasi drush ahu, që dyshohet të jetë prerë në mënyrë të kundërligjshme, në pyllin në afërsi të banesës. Drutë u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme.