Një 35-vjeçarnga fshati Mali i Bardhë Kurbin, në gjendje të dehur ka qëlluar më armë zjarri, por fatmirësisht pa të plagosur. Menjëherë banorët e fshatit kanë njoftuar policinë e cila është vënë në ndjekje të personit të armatosur.

Sakaq, ky i fundit nuk është bindur policisë duke hapur zjarr dhe në këtë rast nuk ka patur të plagosur.

Në orët e para të mëngjesit të sotëm Rasim Mihana është vënë në pranga nga policia e Kurbinit, e cila po heton shkaqet e ngjarjes./ abcnews.al