Në 35-vjeçar ka rënë në prangat e Policisë, i cili ishte shpallur në kërkim pasi ishte dënuar me 7 vjet e 4 muaj burgim.

Policia bën me dije se Etjon Lazri ka aksidentuar për vdekje dy persona dhe ishte arratisur.

Fal një operacioni, blutë kanë siguruar vendndodhjen e Lazrit dhe kanë bërë të mundur kapjen e tij.

Njoftimi i Policisë:

Tiranë/ Finalizohet nga Komisariati i Policisë Nr. 2, operacioni policor i koduar “Catch”, për kapjen e një shtetasi në kërkim.
I kërkuari, i dënuar me 7 vjet e 4 muaj burgim, për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor, me pasojë 2 viktima.
Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2, në vijim të punës për lokalizimin, kapjen dhe vënien përpara përgjegjësisë penale të shtetasve të shpallur në kërkim, bazuar dhe në informacionet e siguruara në rrugë operative, për vendndodhjen e një shtetasi të shpallur në kërkim, organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Catch”.
Si rezultat i këtij operacioni, në Elbasan, u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit në kërkim Etjon Lazri, 35 vjeç, banues në Tiranë.
Gjykata e Shkallës së Parë e Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë e ka dënuar 35-vjeçarin, me 7 vjet e 4 muaj burgim, për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor, me pasojë 2 viktima.

Previous articleTrafikonin ekstazi nga Prishtina në Tiranë, dalin fotot e 5 të arrestuarve
Next articleAksident në Librazhd, shoferi humbet kontrollin dhe del nga rruga, përmbyset makina