Po bëhet një orë nga mbyllja e votimit në të gjithë vendin. Kamza ka votuar në mënyrë elektronike dhe tashmë kanë dalë edhe rezultatet e para. Sipas asaj që raportoi gazetari Sokol Balla, duke iu referuar disa burimeve, theksoi se deri më tani ai që kryeson është kandidati i PS, Rakip Suli.

Në kutinë e parë Rakip Suli nga PS ka marrë 143 vota, Arjan Hoxha i ‘Bashkë Fitojmë’ 85 vota dhe Bilbil Bajraktari i PD 6 vota. Në kutinë tjetër Suli ka marrë 130 vota, Hoxha 50 ndërsa Bajraktari vetëm 8 vota./abcnews.al

Previous articleMbyllet zyrtarisht votimi për “Lokalet 2023”, në disa qendra procesi vijon për shkak të radhës, në Durrës bllokohet një kuti
Next articlePërfundon votimi, Rama: PS mbi 50 bashki, opozita 0-11 bashki