Një konflikt i çastit, ku më pas është qëlluar dhe me armë ka ndodhur këtë mbrëmje në qytetin e Korçës. Policia ka shpallur në kërkim si autor të ngjarjes vëllezërit Mateo e Dhimitër Dadushi.

Njoftimi i policisë:

U konfliktuan me një shtetas për motive të dobëta dhe njëri prej tyre qëlloi me armë zjarri në ajër, identifikohen 2 vëllezërit dhe vijon krehja e zonës për kapjen e tyre.

Më datë 10.08.2023, rreth orës 19:00, shërbimet e Policisë sapo kanë marrë njoftim se në lagjen nr. 8, Korçë, po ndodhte një konflikt midis disa shtetasve, kanë shkuar menjëherë në adresën e dhënë, ku ka rezultuar se vëllezërit Dh. D. dhe M. D.,për motive të dobëta ishin konfliktuar me shtetasin F. R. Gjatë konfliktit dyshohet se njëri prej vëllezërve, ka qëlluar me armë zjarri në ajër dhe më pas janë larguar nga vendngjarja, sapo kanë konstatuar Policinë.

Policia ka identifikuar dhe shpallur në kërkim dy vëllezërit, ka rrethuar zonën dhe vijon ndjekjen me qëllim kapjen e tyre.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë dhe dokumentimin e rrethanave të ngjarjes.

Previous articleKatër ditë punë në javë/ Projekti pilot jep rezultat në Portugali: Cilësia është përmirësuar
Next articlePolicia në Hungari sekuestron 19 tonë drogë me vlerë 1.2 miliardë euro