U arrestuan 4 shqiptarë dhe 2 ukrainas. U kapën në mjetin lundrues në afërsi të velierës, i kishin vënë zjarr.

U sekuestruan 2  armë zjarri një shumë e madhe parash, 25 celularë dhe asete të tjera, 23 kg lëndë narkotike kanabis në afërsi ku u fundos veliera.

Arrest me burg për trafikim lëndësh narkotike, grup i strukturuar kriminal për Gëzim Çela, Arben Dalipaj, Roland Buza, Dritan Metaj. Ky i fundit është arrestuar, ndërsa 3 të tjerët janë në kërkim.

Dritan Metaj është shefi i Komisariatit të Kurbinit.