Një shpërthim është regjistruar në orët e para të mëngjesit të së martës në Laprakë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 04.50.

Sipas policisë, dyshohet se një sasi lënde plasëse ka shpërthyer në rrugën “Dritan Hoxha”, dhe për pasojë janë dëmtuar xhamat e një biznesi përreth.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./abcnews.al

Previous articleSPAK godet grupin kriminal, arrestohet Bujar Germizi, një personazh i njohur…
Next articleAksident në aksin Pogradec-Qafë Thanë