Lirohen policët e burgut të Peqinit, të cilët ishin arrestuar pas vrasjes në qeli të Arben Lleshin vendimi u dha nga Apeli i juridiksionit të përgjithshëm.
Ngjarja e rëndë ndodhi pak kohë më parë në ambientet e këtij burgu të sigurisë së Lartë me 15 dhjetor të vitit të kaluar.

I dënuari me burg përjetë Sokol Mjacaj qëlloi për vdekje Lleshin, teksa ky i fundit ishte në qeli dhe plagosi shokun e tij të dhomës, Indrit Shaqjan, ky i fundit jashtë rrezikut për jetën