Si rezultat i angazhimit dhe reagimit të menjëhershëm të strukturave policore, është bërë e mundur zbardhja e ngjarjes së ndodhur më datë 22.09.2023, në rrethinat e Shkodrës, në afërsi të një lokali në fshatin Hot i Ri, ku u vra me armë zjarri shtetasi Valter Fjerza.

Nga veprimet hetimore dhe procedurale të kryera në drejtimin e Prokurorisë, është bërë i mundur dokumentimi i kësaj ngjarjeje, për të cilën është arrestuar 1 shtetas dhe janë shpallur në kërkim 4 të tjerë.

Vijon…

Previous articleShkoi me dhimbje të forta stomaku në spital, mjekët gjejnë objekte të ndryshme në zorrën e 35 vjeçarit
Next articleTë akuzuar për shitblerje votash, SPAK çon për gjykim dosjen për Kristo Agalliun dhe Agron Durajn