Zjarri në Laç, 50 efektivë të Forcave të Armatosura dhe një helikopter Cougar  mobilizohen për shuarjen e flakëve

Laçi është pushtuar nga flakët këtë pasdite. Një zjarr i madh ka ‘ndezur alarmin’.

Bëhet me dije se helikopteri dhe zjarrfikëset e të gjitha bashkive janë angazhuar për të shuar zjarrin.Ndërkohë bëhet me dije se policia ka identifikuar autorët e dyshuar të zjarrvënies në Laç, ndërsa sqarohet se po punohet për kapjen e tyre.

20 ha pisha 30-vjeçare, janë djegur nga flakët deri më tani.

Vijon…

Previous articleI ati nuk ishte dakord, 34 vjeçari shkon për të rrëmbyer vajzën që dashuronte dhe ia plas me kallshnikov në banesë
Next articleSkandal në galeritë e zonës D të minierës së Bulqizës, minatori i plagosur lihet para spitalit të Peshkopisë