Gjykata e Tiranës ka lënë në burg Eldi Allushin, pronarin e makinës që përfundoi te diga e Liqenit. Për ngjarjen vijon të jetë në kërkim, Emiljano Nina, i cili ka qenë në timon dhe që shkaktoi aksidentin e pazakontë në Tiranë.

Allushi përfundoi në burg pasi dha dhëshmi të rremë dhe ndihmoi Ninën, duke penguar zbulimin e ngjarjes.

Allushi në komisariat ka dhënë deklarime të ndryshme dhe pas hetimeve u zbulua se në timon kishte qenë 28-vjeçari Nina dhe jo ai.

Previous articleElbasan/Vihen në pranga 3 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 2 të tjerë, për vepra të ndryshme penale.
Next articleIu gjet kanabis gati për shitje, arrestohet 23 vjeçari në Peshkopi